Анатолій Гриценко

Гриценко Анатолій Степанович – український політик, депутат Верховної Ради України 4, 5, 6 скликань, Міністр оборони України (2005-2007), лідер політичної партії «Громадянська позиція».

Маючи військову освіту та знання оборонної сфери як України, так і інших країн світу, Гриценко 1997 року очолив аналітичну службу апарату РНБО.
З грудня 1999 р. він став президентом Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова. Одночасно, з лютого 2000 року працював позаштатним консультантом Комітету з питань національної безпеки оборони Верховної Ради України, а з листопада 2000 року був членом Громадської ради експертів з внутрішньополітичних питань при Президенті України.

У червні 2004 р. призначений керівником інформаційно-аналітичного забезпечення виборчої кампанії Віктора Ющенка. Програма майбутнього Президента писалася на його комп’ютері.
Після завершення Помаранчевої революції та перемоги демократичного кандидата у Президенти, Гриценко був призначений міністром оборони України. Працював в урядах Юлії Тимошенко, Юрія Єханурова та Віктора Януковича. За роки на посаді очільника оборонного відомства, провів реформу українських Збройних сил, скасував онучі, наряди по кухні, посилив бойову та стройову підготовку тощо. За його керівництва вперше було випущено так звану «Білу книгу» - підбиття підсумків Державної програми реформування та розвитку ЗС України за останні 5 років та викладення основних положень розвитку української армії на наступні 6 років – до 2011 року.

З грудня 2007 року Гриценко очолив Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. А вже за рік, у 2008, згуртував навколо себе активних небайдужих громадян та був обраний головою Всеукраїнської громадської організації «Громадянська позиція», мета якої – розбудова громадянського суспільства в Україні, контроль за владою та створення умов для нормальної роботи «соціальних ліфтів». Згодом на основі громадської організації було створено партію «Громадянська позиція».

У 2010 та 2014 роках балотувався на посаду Президента України.

Полковник запасу. Кандидат технічних наук (з 1984), автор понад 100 наукових робіт. Одружений, має чотирьох дітей.