Ініціативна група реформ Україна-Грузія

Прагнення нової української влади до реформ у країні стало стимулом звернутися за порадами до грузинських колег, яким вдалося здійснити справжній реформаторський прорив починаючи з 2004 року.

У березні 2014 року Міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що до проекту модернізації реєстраційної системи долучиться група грузинських експертів на чолі з колишнім заступником Міністром юстиції Грузії. А нині депутатом парламенту Георгієм Вашадзе. У Грузії Вашадзе був одним з кураторів проекту мережі Будинків юстиції.

18 травня грузинський «десант» на чолі з Вашадзе презентував Міністрові Петренку концепцію проекту українських Будинків юстиції, що передбачає будівництво центрів надання адміністративних послуг, де під одним дахом можна буде оформити усі необхідні документи без черг та за максимально короткий час.

Також восени група грузинських експертів разом з українськими колегами, представниками Міністерства юстиції, Адміністрації Президента та народними депутатами презентувала та розпочала реалізацію концепції запровадження електронних тендерів у систему державних закупівель в Україні для попередження і боротьби з корупцією.

Над даним проектом працюють: Тато Урджумелашвілі – колишній Голова Агентства конкуренції та державних закупівель Грузії; Георгій Вашадзе – депутат грузинського парламенту; Леван Варшаломідзе – колишній Прем’єр-міністр Аджарії; Давид Марганія та Давид Кізірія – експерти з питань запровадження системи електронних тендерів.

Завдання ініціативної групи Україна-Грузія полягає у передачі власного досвіду проведення реформ.