Олександр Третьяков

Третьяков Олександр Юрійович – український політик, депутат Верховної Ради України 4, 5, 6 та 8-го скликань, керівник Кабінету Президента України (2005 р.). Одружений, має трьох дітей.

З 1995 по 2002 рік був президентом однієї з найбільших нафтотрейдерних компаній України. У 2006 році створив медіа-холдинг «Главред-медіа» (УНІАН, журнал і сайт «Главред», журнали «Профіль», «Телесіті», газети «Новая», «Известия в Украине», сайт «Телекритика», телеканал «Сіті»).

З 2002 року активно займається політикою. Обирався до парламенту за списками Народного Руху України, партії «Народний Союз «Наша Україна» та був мажоритарним кандидатом від Блоку Петра Порошенка.

Під час Помаранчевої революції входив до складу Комітету Національного Порятунку. У багатьох медіа згадувався як один із спонсорів Помаранчевої революції. Провів структурну реформу Секретаріату Президента. Був членом наглядової ради «Укрнафти», «Ощадбанку», «Укртелекому» у 2005–2006 рр.

Розбудовував і фінансував різні демократичні політсили – «Народний рух», «Нашу Україну», «Народну Самооборону», «Громадянську позицію». Допомагав людям в наметовому містечку біля Печерського суду, коли судили Тимошенко, допомагав «Порі», коли її активісти пікетували ЦВК.

У Верховній Раді України 4, 5 та 6 скликань брав участь у створенні Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України і Сейму Литовської Республіки і є її співголовою з української сторони.

Виступає за єдність демократичних сил, прискорення курсу України на євроінтеграцію. Вважає, що приєднання України до Північноатлантичного Альянсу (НАТО) забезпечить безпеку країни, її незалежність і суверенітет. Активно допомагає військовим у зоні АТО, а також членам їх сімей, що залишися у Києві.

Виступає за диверсифікацію енергопостачань в Україну і ринкові відносини в сфері енергетики між Україною та Росією. Підтримує пропорційну виборчу систему з відкритими списками. Жорстко критикує будь-які прояви сепаратизму.