Партія "УДАР Віталія Кличка"

«УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка» – політична партія, яку очолює український політик, мер Києва та чемпіон світу з боксу Віталій Кличко.

Була створена у 2010 році, а вже у 2012 році зайшла у парламент, посівши третє місце на виборах у багатомандатному окрузі з результатом фактично 14%. Тоді ж у Верховній Раді була створена фракція «Удар» у складі 41 депутата, яка стала опозиційною діючій владі. Зокрема, «ударівці» запам’ятались принциповою позицією щодо персонального голосування народних депутатів.

Під час Революції Гідності лідер партії Віталій Кличко, народні депутати та члени цієї політичної сили разом з тисячами українцями брали участь у протестах на Майдані Незалежності. Віталій Кличко був одним із лідерів опозиції, які представляли інтереси Майдану під час переговорів з владою.

Після Революції Гідності Лідер партії Віталій Кличко був одним із претендентів на посаду Президента України, але вирішив не брати участі у президентській гонці, підтримавши на виборах Петра Порошенка. Водночас, 25 травня 2014 року лідер «Удару» був обраний мером Києва, набравши 56,7% голосів, а 25 червня призначений Головою Київської міської державної адміністрації.

Паралельно партія «Удар» стала переможцем виборів Київської міської Ради з результатом 42,3%.

У парламентських виборах 2014 року «Удар» взяв участь у складі партії «Блок Петра Порошенка», яка згодом створила у Верховній Раді найбільшу фракцію.