Роман Безсмертний

Політик, народний депутат України 2, 3, 4 та 5 скликань, дипломат. 

Народився 15 листопада 1965 року в селі Мотижин Київської області. Закінчив історичний факультет Київського педагогічного інституту (зараз – Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова) за спеціальністю «вчитель історії» (1983–1990), захистив кандидатську дисертацію на тему «Соціально-політичний устрій українського суспільства (концепція Донцова)».

Політичну кар’єру розпочав у 1994 році, коли був обраний народним депутатом України від Української республіканської партії. До теперішнього часу – депутат чотирьох скликань. Ще під час Верховної Ради другого скликання зблизився з Віктором Ющенком. Уже на президентських виборах 2004-го року очолив його Центральний штаб та став заступником начальника Центрального штабу коаліції «Сила народу». «Комендант Майдану» під час Помаранчевої Революції.

Після перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах став віце-прем’єр-міністром з питань адміністративно-територіальної реформи (лютий–листопад 2005 року). До цього протягом усіх скликань входив до комітету Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування. 

З лютого 2010 по червень 2011 рр. – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Білорусь.

Був одним з ідеологів та засновників «Нашої України», обіймав керівні посади в партії (був Головою центрального виконавчого комітету, Головою політичної Ради партії). У липні 2014 року разом з Юрієм Луценком створив політичну партію «Третя Українська Республіка», ставши її головою.

Нагороджений орденом «За заслуги» всіх ступенів –I, II та III. 

Одружений з Тетяною Мокріді, має трьох доньок – одну від першого шлюбу та двох від другого.