Юрій Тимошенко

Юрій Тимошенко – поборник української національної ідеї, учасник Революції гідності, доброволець Національної гвардії. На виборах до Верховної Ради 2014 року обраний народним депутатом по одномандатному виборчому округу №88, отримавши мандант довіри від людей, з якими виріс та пліч-о-пліч боровся за незалежну Україну.

Народився 1961 року в Ставропольському краї, проте все життя прожив у Коломиї. З юнацьких років захоплюється дослідженням національно-визвольного руху, має фундаментальні знання з історії України, особливо періоду визвольної боротьби ОУН-УПА.
З 1980-х років – активний учасник націонал-патріотичних організацій: брав участь у перших нарадах Української Гельсінської Спілки, член «Меморіалу», член Коломийської станиці братства ОУН-УПА.

З юнацьких літ Юрій Тимошенко був рятівником і захисником української історичної пам’яті. Його жага до колекціонування та збереження артефактів української історії сьогодні вилилася у величезний приватний архів, колекцію унікальних речей. За власні кошти за кордоном і в різних куточках України він розшукував українське минуле, аби передати його нащадкам. Сьогодні мріє про музей, який без перебільшення може претендувати на унікальність і багатство національного масштабу.

Юрій Тимошенко ніколи не змінював своїх переконань. Його життєве гасло: «За тебе, свята Україно!».

З перших днів Майдану Юрій Тимошенко був у центрі подій. В Революції гідності як найактивніший учасник він завжди перебував у найнебезпечніших точках, завжди на передовій народного протесту.

Коли війна прийшла в Україну, Юрій Тимошенко не вагався жодної миті: пішов добровольцем на війну. В зоні АТО перебував протягом двох ротацій, звільняв Слов’янськ, був під Дебальцево.

Має велику родину – дружину та четверо дітей.