Акція "Я обираю ЄС!"

жовтень-листопад 2013

Для більшості українців Євромайдан розпочався 21 листопада, але для команд «Третьої Української Республіки» та Центру політичного консалтингу майже на місяць раніше – із всеукраїнської акції «Я обираю ЄС!». За формою це був проєвропейський «флешмоб», метою якого було інформування про переваги європейського вибору України та демонстрація мешканцям та керівництву ЄС всенародної підтримки Угоди про Асоціацію.

Активісти розповсюджували буклет з інфографікою про Європейський Союз, роздавали прапорці України та ЄС, які можна було почепити на своє авто. А також пропонували перехожим почепити на сумку або одяг стрічку, яка складалась із почергово розміщених зображень національного та європейського прапорів як знак підтримки Угоди про Асоціацію.

Команда Центру політичного консалтингу забезпечила розробку та виготовлення агітаційної та рекламної продукції, висвітлення акції у провідних ЗМІ та соціальних мережах, а також рекламну кампанію в Інтернеті та на відеобордах Києва.

 

Ініціативу підтримали багато  організацій та громадських діячів, серед них і лідер Об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк.  Акція з успіхом пройшла у Києві, Львові, Одесі, Харкові, Донецьку та була підхоплена активістами з усієї України. Волонтери зверталися до штабу «Третьої Республіки» з проханням надіслати агітпродукцію для проведення акцій та зустрічей, присвячених Європейському Союзу та Угоді про Асоціацію, у своїх містах та населених пунктах. Посилки з європейською символікою було відправлено на понад 200 адрес по всій Україні.

Фіналом акції став видовищний концерт на Європейській площі за участю лідерів опозиції, громадських діячів та рок-зірок 24 листопада.

 

Але ще 21-22 листопада україно-європейська символіка почала з’являтися у руках та на одязі активістів, які збиралися під Стелою Незалежності.

 

Підсумок акції:

  • Привернення уваги суспільства до підписання Угоди про Асоціацію з ЄС
  • Популяризація курсу на євроінтеграцію
  • Розроблено символіку, яка згодом стала символом боротьби за європейське майбутнє України та проти режиму Януковича.