Олег Проценко

Директор політичних програм

Науковець та водночас досвідчений практик. Відповідає за аналітичну роботу Центру.

Краще за нього ніхто не знає, як грамотно побудувати стратегію виборчої кампанії. Також повз нього не пройде жоден аналітичний матеріал чи агітаційна продукція. Знає, як суспільству та політикам зрозуміти один одного.

У політичному консалтингу з 1997 року, саме на його знання та вміння покладається багато відомих політиків. 

Паралельно займається науковою та видавничою діяльністю (співвласник Видавничого дому «Простір»). Так, він є упорядником антології «Демократія» (2005); серії «Політичні ідеології» (спільно з В. Лісовим), в рамках якої вийшли друком антології «Консерватизм»(1998), «Націоналізм» (2000) та «Лібералізм» (2002); співавтором книги «Походження свободи. Осмислення витоків та розвитку концепцій громадянського суспільства» (разом з В. Чепиногою).

Із сказаного:

«Етика громадянського обов’язку та індивідуальні преференції підштовхують до визначеності: бути пасивним споживачем політичних новин чи брати безпосередню участь у їх створенні. Стати політиком? На подібне запитання Бернард Шоу відповідав: «Я не настільки безталанний, аби йти в політику». Тому обираю золоту середину – брати участь у її формуванні з благодатної позиції політичного аналітика».